راهنما

ست کنترل یا منبع تحت فشار ؟

ست کنترل بهتر است یا منبع تحت فشار

 اگر ست کنترل نصب کنید در هر بار باز و بست شیر آب، پمپ آب روشن می شود پس اگر تعداد ساکنین زیاد باشند تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ خیلی زیاد می شود و می تواند سبب آسیب به پمپ و یا کاهش چشمگیر عمر آن گردد. از طرفی پمپ شما کم و بیش غیر هوشمندانه عمل می نماید و فارغ از فشاری که در لوله ها ایجاد می کند به پمپاژ ادامه می دهد حتی اگر شیر مقدار خیلی کمی باز باشد.

  اما مخزن تحت فشار و کلید اتومات فشار داخل لوله های آب شما را در یک دامنه مشخص، تنظیم شده نگه می دارد. به این ترتیب متناسب با مصرف آب پمپ شما کار می کند. وقتی شیر را باز می کنید ابتدا آب تحت فشار باد داخل مخزن تحت فشار، جاری می شود و در ادامه با افت فشار ، سنسور مکانیکی در کلید اتومات در حد پایینی که برای آن تنظیم شده با وصل کردن برق پمپ وارد عمل می گردد. اگر قاب داخل کلید اتومات را بر دارید دو پیچ می بینید. پیچ بزرگ برای تغییر همزمان نقطه مینیمم و ماکسیمم فشار است و به ازای هز 3.5 دور چرخش تقریبا یک بار یا 14.5 PSI فشار را کم یا زیاد می کند. مثلا اگر در جهت ساعتگرد بچرخانید فشار نقطه مینیمم و ماکسیمم همزمان یک بار افزایش می باسد. به صورت پیش فرض فاصله ماکسیمم و مینیمم دو بار یا 28 Psi است. به کمک پیچ کوچک می توانید فشار ماکسیمم را مستقلا کم یا زیاد کنید.

  اگر شما شیر آب را کمی باز کرده باشید پمپ پس از رسیدن به نقطه ماکسیمم فشار، مجددا خاموش می شود و من بعد فشار آب داخل لوله ها از هوای فشرده داخل منبع تحت فشار تامین می گردد. مصرف برق کمتر و کارکرد کمتر و افزایش عمر تاسیسات آبرسانی از مزایای این روش تامین فشار آب ساختمان است. از این بهتر البته پمپهای دورمتغیر یا اینورتر دار است. این سیستمهای کنترلی میزان دور الکتروپمپ را متناسب با آب مصرفی مدیریت می کنند مصرف برق کمتر مانتد دیگر سیستمهای برقی اینورتر دار مزیت مهم این سیستم است .

دیدگاهی در مورد “ست کنترل یا منبع تحت فشار ؟

  1. Posts that can provoke thought in both sexes are my favourite to read. Moreover, I appreciate the opportunity to provide feedback.

  2. Awesome! Its genuinely remarkable post, I have got much clear idea regarding from this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *